حنیف شیخ عبدالکریم-Hanif sheikhabdolkarim
Contact me
My Profile
Blog Author(s) حنیف شیخ عبدالکریم-Hanif sheikhabdolkarim
Previous Months Home Archive ۱۳٩٠/۱۱/۸ ۱۳٩٠/۱/٢٧ ۱۳۸٩/۱٢/۱٤ ۱۳۸٩/۱٢/٧ ۱۳۸٩/۱۱/٢۳ More ...
      فن آوری اطلاعات و مدیریت -- ICT (ICT -Managment-High Tech)
گروه Qtel سرویس جدید سلامت و بهداشت موبایل معرفی می کند by: حنیف شیخ عبدالکریم-Hanif sheikhabdolkarim

نگار نیک نفس - فاوانیوز به نقل از طیف گروه Qtel  سرویس جدید mHealth را در خاورمیانه ارائه کرده است . این سرویس در سراسر خاورمیانه ، شمال آفریقا و آسیا قابل دسترسی است .

راه حل های mHealth با استفاده از فن آوری تلفن همراه به  ارائه راهنمایی در ارتباط با شیوه زندگی و بروز رسانی های اطلاعات مستمر سلامتی از طریق گوشی های مشتریان خواهد پرداخت.
گروه Qtel  برای اولین بار در میان شرکت های منطقه به استقرار این راه حل پرداخته است. تاکید این شرکت بر ارتقاء سلامتی و بیماری هایی است که بیشترین میزان شیوع را در سراسر منطقه دارد.

این پروژه با همکاری شرکت Mobile Health اجرا شده است و هدف از آن،  درمان مشتریان، آموزش به آنها و همین طور دادن مشاوره و اطلاعات در مورد رژیم غذایی و ورزش به آنهاست. این سرویس با وجود راهنمایی متخصص این امکان را فراهم می سازد تا مردم به انتخاب آگاهانه تر در خصوص شیوه زندگی خود بمنظور تحت کنترل گرفتن سلامت خود و خانواده های خود بپردازند.

مشتریان قادر خواهد بود تا به طور مستقیم برای اشتراک در این سرویس ها اقدام نمایند، و بدین ترتیب فرد مجموعه ای از برنامه های کاربردی را دریافت خواهد کرد. این سرویس، خدمت رسانی به مشتریان در جوامع روستایی و راه دور را که با محدودیت دسترسی به خدمات بهداشتی عادی روبرو هستند را هدف قرار داده است.

پیشگیری و درمان چاقی و دیابت، و همین طور بیماریهای مزمن که عواقب جدی برای افراد مبتلا بهمراه خواهد داشت، از اهداف این برنامه قرار گرفته است، سازمان بهداشت جهانی پیش بینی کرده است که تعداد بیماران دیابتی در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا تا سال 2030 به حدود 52 میلیون نفر خواهد رسید.  این موضوع، علاوه بر تاثیر مستقیم بر روی سطح سلامت، می تواند منجر به بروز بیماری های دیگر مثل کوری ، نارسایی کلیوی ، فشار خون بالا و بیماریهای قلبی عروقی شود.  که هزینه های مراقبت از این بیماری ها، و همین طور تاثیر اقتصادی از دست دادن افراد مولد در سنین پایین، لزوم سرمایه گذاری در  این بخش را بیش از بیش مشخص می نماید.

با طراحی و بکارگیری طیف وسیعی از خدمات بخصوص در مورد بیماری های مشخص و در کنار آن امکان ارائه این خدمات به زبان های مختلف  این اطمینان را به Qtel  داده است که بتواند به ارائه ی نقشی کلیدی در این حوزه بپردازد.  این شرکت در حال حاضر در 17 کشور به ارائه خدمات خود می پردازد.

  Comments ()
Recent Posts استفاده از تکنیکهای داده کاوی در سیستمهای لجستیکی روشهای کشف دانش از سیستمهای عملیاتی سازمانها ، استفاده از تکنیکهای داده کاوی آشنایی با استانداردهای مدیریت اطلاعات Cobit،ITIL،CMMI... IT service management Chaos theory تئوری هرج و مرج ۱۸ راه آزاد برای ذخیره هر نوع ویدئویی از اینترنت خلاصی از شر سایت های تبلیغاتی با کمک آقای گوگل و یک کلیک ساده گروه Qtel سرویس جدید سلامت و بهداشت موبایل معرفی می کند دیوار آتش و نحوه عملکرد آن Google crisis response
My Tags hanif sheikhabdolakrim (۱٢) فن آوری اطلاعات (٤) iran (٢) موبایل (٢) google (٢) داده کاوی (٢) itil (٢) managment and ict (٢) خدمات دولت الکترونیک (٢) ایران فن آوری اطلاعات (٢) it service management (٢) information technology (٢) codeplex (٢) net (۱) cobit (۱) سازمان های هوشمند (۱) logistic (۱) chilee (۱) دیواره آتش (۱) ذخیره هر نوع ویدئویی از اینترنت (۱) حنیف شیخ عبدالکریم (۱) india-chaos theory (۱) enterprise application (۱) پروژه های متن باز (۱) ajax control toolkit (۱) json (۱) web application (۱) datajs (۱) business processes (۱) programming (۱) firewall (۱) data mining (۱) net framework (۱) knowledge management (۱) هوش تجاری (۱) aspnet (۱) اپراتور سوم (۱) گوگل (۱) مایکروسافت (۱) اتاق بازرگانی (۱) دولت (۱) تحریم (۱) مدیریت دانش (۱) microsoft (۱)
My Friends نرم افزارهای Enterprise مایکروسافت asp.net http://www.codeproject.com/ باشگاه مدیران و متخصصان My Pardis