حنیف شیخ عبدالکریم-Hanif sheikhabdolkarim
Contact me
My Profile
Blog Author(s) حنیف شیخ عبدالکریم-Hanif sheikhabdolkarim
Previous Months Home Archive ۱۳٩٠/۱۱/۸ ۱۳٩٠/۱/٢٧ ۱۳۸٩/۱٢/۱٤ ۱۳۸٩/۱٢/٧ ۱۳۸٩/۱۱/٢۳ More ...
      فن آوری اطلاعات و مدیریت -- ICT (ICT -Managment-High Tech)
اپراتور سوم باید به سرعت کار خود را آغاز کند by: حنیف شیخ عبدالکریم-Hanif sheikhabdolkarim

رضا تقی پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه اولین کنفرانس خدمات ارزش افزوده تلفن همراه در جمع خبرنگاران اظهار داشت:با  پیش بینی درآمد یک هزار و هفتصد میلیارد تومانی در سال 90 به عنوان کف درآمد این وزارتخانه طبق پیشنهاد بودجه سال 90 به مجلس در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با 25 تا 30 درصد افزایش بودجه مواجه خواهیم شد. 
وی افزود: با توجه به احکام برنامه پنجم توسعه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات که در مواد 46، 47 و 48 این برنامه به آن تاکید شده است لایحه بودجه 90 نیز به این مباحث توجه ویژه ای داشته است.
وی گفت: اعداد و ارقام خوبی برای توسعه زیرساخت در زمینه فناوری های ارتباطی و اطلاعاتی و پستی پیش بینی شده است که امیدواریم این ارقام مفید واقع شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: به صورت میانگین در این حوزه حدود 25 تا 30 درصد افزایش بودجه را نسبت به سال 89 خواهیم داشت که این افزایش بودجه در حوزه زیرساخت و برنامه های توسعه ای برای بخش ترانزیت ارتباطی کشور خواهد بود.
تقی پور افزایش بودجه برای ارتقای پهنای باند داخل کشور و ارتباطات ماهواره ای را از دیگر محورهای اصلی بودجه 90 عنوان کرد و گفت: این ارقام به مقدار پروژه هایی که قادر به ارائه خواهیم بود بستگی دارد.

وی در مورد پیش بینی افزایش درآمد وزارت ارتباطات در بودجه سال 90 گفت: پیش بینی شده حداقل یک هزار و 700 میلیارد تومان در سال آینده به عنوان کف درآمد وزارتخانه داشته باشیم.

وزیر ارتباطات در مورد تصویب آیین نامه ارائه خدمات ارزش افزوده نیز گفت: این آیین نامه در نوبت بررسی در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات قرار دارد که پیش بینی می شود با فاصله کمی در این کمیسیون به تصویب برسد.

وی از کاهش فاصله برگزاری جلسات کمیسیون تنظیم مقررات و افزایش تعداد این جلسات خبر داد و افزود: امیدواریم تا دو ماه آینده آیین نامه ارائه خدمات ارزش افزوده به تصویب برسد که مسلما این تصویب قبل از واگذاری عمومی سیم کارت های اپراتور سوم خواهد بود.

تقی پور در مورد آیین نامه پیام های دیجیتال وزارت ارشاد نیز گفت: این آیین نامه نیز در دولت به تصویب رسیده که مکمل آیین نامه خدمات ارزش افزوده خواهد بود و تلاقی با یکدیگر ندارند.

به گفته وی با توجه به اینکه اپراتور سوم قرار است خدمات نسل سوم موبایل را به مشترکان ارائه دهد بسیاری از خدمات ارزش افزوده مانند پرداخت الکترونیکی، تجارت الکترونیکی و اطلاع رسانی، پرداختن به محتوا و تمامی خدماتی که نیاز به پهنای باند ارتباطی بیشتری دارد توسط این اپراتور ارائه خواهد شد.

  Comments ()
Recent Posts استفاده از تکنیکهای داده کاوی در سیستمهای لجستیکی روشهای کشف دانش از سیستمهای عملیاتی سازمانها ، استفاده از تکنیکهای داده کاوی آشنایی با استانداردهای مدیریت اطلاعات Cobit،ITIL،CMMI... IT service management Chaos theory تئوری هرج و مرج ۱۸ راه آزاد برای ذخیره هر نوع ویدئویی از اینترنت خلاصی از شر سایت های تبلیغاتی با کمک آقای گوگل و یک کلیک ساده گروه Qtel سرویس جدید سلامت و بهداشت موبایل معرفی می کند دیوار آتش و نحوه عملکرد آن Google crisis response
My Tags hanif sheikhabdolakrim (۱٢) فن آوری اطلاعات (٤) iran (٢) موبایل (٢) google (٢) داده کاوی (٢) itil (٢) managment and ict (٢) خدمات دولت الکترونیک (٢) ایران فن آوری اطلاعات (٢) it service management (٢) information technology (٢) codeplex (٢) net (۱) cobit (۱) سازمان های هوشمند (۱) logistic (۱) chilee (۱) دیواره آتش (۱) ذخیره هر نوع ویدئویی از اینترنت (۱) حنیف شیخ عبدالکریم (۱) india-chaos theory (۱) enterprise application (۱) پروژه های متن باز (۱) ajax control toolkit (۱) json (۱) web application (۱) datajs (۱) business processes (۱) programming (۱) firewall (۱) data mining (۱) net framework (۱) knowledge management (۱) هوش تجاری (۱) aspnet (۱) اپراتور سوم (۱) گوگل (۱) مایکروسافت (۱) اتاق بازرگانی (۱) دولت (۱) تحریم (۱) مدیریت دانش (۱) microsoft (۱)
My Friends نرم افزارهای Enterprise مایکروسافت asp.net http://www.codeproject.com/ باشگاه مدیران و متخصصان My Pardis